Firma Granma Projekt System Sp. z o.o. uzyskała certyfikat FSC CoC

Firma Granma Projekt System Sp. z o.o. uzyskała certyfikat FSC CoC. (2019-06-11)


Przy wsparciu naszych konsultantów pełnym sukcesem zakończyły się prace szkoleniowe i konsultacyjne przy projektowaniu i wdrożeniu systemu kontroli pochodzenia produktu zgodnego z wymaganiami FSC CoC w firmie Granma Projekt System Sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich. W efekcie naszych działań doradczych, firma uzyskała stosowny certyfikat FSC CoC, wydawany przez niezależną jednostkę certyfikującą.


FSC czyli System Certyfikacji Kontroli Pochodzenia Produktu oraz Gospodarki Leśnej jest najbardziej rozpowszechnionym na całym globie systemem należącym do grupy systemów zrównoważonej gospodarki. Systemy te charakteryzują się tym, że do ich skutecznego funkcjonowania oraz certyfikacji niezbędne jest aby wszystkie organizacje należące do łańcucha dostaw produktów pochodzenia drzewnego stosowały regulacje zapewniające odpowiedni poziom kontroli pochodzenia produktów. Łańcuch ten zaczyna się od organizacji będących zarządcami leśnymi poprzez firmy prowadzące działalność w zakresie wstępnej obróbki drzewa po firmy przetwórcze, przewozowe i handlowe (w tym zajmujące się handlem detalicznym) oraz wszystkie te, które mają styczność z wyrobami, elementami przetworzonymi i nieprzetworzonymi pochodzącymi z drewna. Oznacza to, że nie tylko tartaki czy firmy produkujące wyroby z drewna mogą wdrożyć i certyfikować system FSC CoC ale również papiernie, drukarnie, firmy produkujące opakowania, etykiety itp. – wszystkie firmy realizujące działania związane z przetwarzaniem, transformacją, produkcją, magazynowaniem, transportem wyrobów drewnopochodnych. Wszystkie te firmy po wdrożeniu odpowiednich regulacji oraz uzyskaniu pozytywnego wyniku audytu certyfikującego zgodność tego systemu z odpowiednimi standardami FSC mogą legitymować się stosownym certyfikatem a swoje wyroby oznakowywać charakterystycznym logo FSC. Obecnie, dzięki realizowanemu wraz z nami projektowi do grona tych firm dołączyła firma Granma Projekt System Sp. z o.o.


Naszemu Klientowi dziękujemy za owocną współpracę, dzięki której udało się mu pozyskać certyfikat FSC CoC.


Granma Projekt System Sp. z o.o. to firma rodzinna, która istnieje na rynku od 2005 r. Zajmuje się produkcją opakowań kartonowych z tektury i papieru oraz dystrybucją materiałów związanych z zabezpieczaniem produktów podczas magazynowania oraz transportu.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług w zakresie systemów kontroli pochodzenia produktu (FSC CoC):

  • Kompleksowe wdrażanie systemu FSC CoC (cel: uzyskać certyfikat FSC CoC). czytaj więcej …

  • Kompleksowe wdrażanie systemu PEFC (cel: uzyskać certyfikat PEFC). czytaj więcej …

Back to Top