Wdrożenie FSC CoC w Poligrafia s.c.

Wdrożenie FSC CoC w Poligrafia s.c. (2019-06-19)


Z satysfakcją informujemy, że zakończyliśmy kolejny projekt: wdrożenie FSC CoC. Tym razem mieliśmy ogromną przyjemność współpracować z przedsiębiorstwem Poligrafia s.c. Artur Chmielarz, Henryka Kwaśna z Świdnicy. Zadaniem konsultantów z Centrum Doradczo Szkoleniowego Malon Sp. z o.o. było zaprojektowanie i wdrożenie FSC CoC czyli skutecznie funkcjonującego Systemu Kontroli Pochodzenia Produktu zgodnego z wymaganiami FSC CoC. Skuteczność naszych działań została potwierdzona pomyślnym wynikiem audytu certyfikującego, a tym samym przyznaniem naszemu Klientowi certyfikatu FSC.


To już kolejny w ostatnich kilku miesiąca pozytywnie zakończony przez nas projekt: wdrożenie systemu FSC CoC. Obserwowany wzrost zainteresowania systemem związanym z gospodarką drewnem i produktami drewnopochodnymi wynika ze wzrostu zainteresowania przedsiębiorstw zagadnieniami z zakresu zarządzania środowiskowego i budowania wizerunku przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie (przedsiębiorstwa CSR). Przedsiębiorstwa w dobie wysokiego poziomu konkurencji na rynku sięgają po różne metody i narzędzia, których celem jest przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów do firmy i/lub konsumentów do oferowanych przez siebie wyrobów. Ze względu na rosnącą w społeczeństwie świadomość proekologiczną, firmy zdały sobie sprawę, że również proekologiczny wizerunek firmy lub proekologiczność produktów może stanowić dla odbiorców istotne kryterium wyboru. Oznakowania FSC można obecnie znaleźć nie tylko na wyrobach wytworzonych z drewna czy papieru ale również wszystkich innych, które są dalszymi pochodnymi drewna. Certyfikat FSC mogą uzyskać nie tylko firmy produkcyjne ale również usługowe, które dokonują jakichkolwiek operacji przetwarzania produktów drewnopochodnych lub które uczestnicą w obrocie materiałami drewnopochodnymi – w tym firmy typowo handlowe. W łańcuchu pochodzenia produktu znajdują się również firmy z branży poligraficznej, której przedstawicielem jest nasz Klient: Poligrafia s.c.


Dziękujemy za współpracę w zakresie wdrożenia FSC CoC i certyfikowania tego systemu oraz życzymy dalszych sukcesów!


Poligrafia s.c. istnieje od 1993 roku. Przedmiotem działalności firmy jest szeroki zakres usług poligraficznych. Zlecenia realizowane są od projektu, poprzez druk offsetowy, obróbkę introligatorską, aż do gotowego wyrobu.


Zapraszamy do korzystania z naszych usług w zakresie systemów kontroli pochodzenia produktu (FSC CoC):

  • Kompleksowe wdrażanie systemu FSC CoC (cel: uzyskać certyfikat FSC CoC). czytaj więcej …

  • Kompleksowe wdrażanie systemu PEFC (cel: uzyskać certyfikat PEFC). czytaj więcej …Back to Top