Certyfikat RSPO dla Union Chocolate Sp. z o.o.

Certyfikat RSPO dla Union Chocolate Sp. z o.o. (2020-03-11)


Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że Centrum Doradczo Szkoleniowe MALON GROUP z sukcesem zakończyło prace szkoleniowe i doradcze przy projektowaniu i wdrożeniu standardu RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) w firmie Union Chocolate Sp. z o.o.


Audyt certyfikujący, potwierdził zgodność funkcjonującego w Union Chocolate Sp. z o.o. systemu z wymaganiami przedmiotowego standardu i tym samym udowodnił skuteczność działań naszego Konsultanta.


RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil – porozumienie dla zrównoważonej produkcji oleju palmowego) jest pozarządową organizacją, która już od 2004 roku działa na rzecz promocji zrównoważonego łańcucha dostaw oleju palmowego. Organizację RSPO tworzą przedstawiciele każdego etapu łańcucha dostaw: plantatorzy, producenci, przetwórcy i sprzedawcy oraz inwestorzy i organizacje społeczne i środowiskowe. Olej palmowy jest składnikiem obecnym w bardzo szerokiej gamie produktów spożywczych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz farmaceutykach. Producenci tych wyrobów, starając się o członkostwo i uzyskując certyfikat RSPO, potwierdzają swoje zaangażowanie w ochronę zasobów i społeczną odpowiedzialność na rzecz warunków zatrudnienia pracowników w krajach pozyskujących olej palmowy. Certyfikacja według standardu dla łańcucha dostaw gwarantuje, że olej palmowy użyty do produkcji pochodzi ze zrównoważonych upraw.


Dziękujemy za miłą współpracę i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju firmy!


Union Chocolate Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem rodzinnym i od lat jednym z czołowych producentów czekolady oraz półproduktów cukierniczych na rynku polskim. Union Chocolate to jeden z dwóch zakładów w Polsce, który wytwarza miazgę kakaową, a produkcja prowadzona jest w cyklu od ziarna do czekolady.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług związanych ze standardem RSPO:


Back to Top