Jak przeprowadzić „nudne” szkolenie z zakresu narzędzi i systemów zarzadzania w formule on-line?

Kolejne spotkanie w ramach programu rozwoju kompetencji HQ Consultant: Jak przeprowadzić „nudne” szkolenie z zakresu narzędzi i systemów zarzadzania w formule on-line? (2021-01-16)


Poświęcone jakości prowadzenia szkoleń on-line z zakresu narzędzi i systemów zarządzania, najnowsze szkolenie w ramach programu rozwoju kompetencji HQ Consultant jakie dla Państwa zorganizowaliśmy zaczęło się od powitania i swobodnej rozmowy o naszym pozytywnym nastawieniu i umiejętnościach😊. Nie zabrakło oczywiście omówienia kwestii organizacyjnych, takich jak prezentacja naszej grupy Konsultantów dostępnej z poziomu aplikacji Microsoft Teams oraz ogólnie o naszej komunikacji wewnętrznej.


Szkolenie jakie było prowadzone przez P. Rafała Malon dnia 16 stycznia 2021 roku, było tradycyjnie wspierane kompleksowo przygotowaną prezentacją. Zawierała część teoretyczną wraz z pogłębioną analizą przypadków z jakimi to większość z nas, konsultantów i trenerów z zakresu narzędzi i systemów zarządzania, może się zmagać. W trakcie 4-godzinnego szkolenia podkreślona została waga w jakości szkoleń on-line, czynników – sprzętowych, programowo-narzędziowych, osobowych i innych.


Sobotnie szkolenie było omawiane w kontekście sposobów i narzędzi do aktywizacji uczestników na szkoleniach on-line, dlatego prawie wszystkie poruszane kwestie oscylowały wokół tego jak mógłby i powinien prowadzić swoje działania konsultant /trener prowadzący szkolenia z zakresu narzędzi i systemów zarzadzania.


Wielokrotnie w trakcie szkolenia, w celu aktywizacji uczestników, używane były krótkie ankiety on-line, których wyniki w kolejnych krokach były wspólnie przeglądane i z każdej strony omawiane, co pozwoliło na przekazanie konsultantom i trenerom oraz omówienie z nimi wartościowych informacji odnośnie sposobu wykorzystywania narzędzi w tym między innymi ankiet.


W tej edycji programu zostały wspomniane kwestie bezpieczeństwa w aspekcie dostępności (m.in. sposób przekazywania materiałów uczestnikom) oraz zabezpieczenia na wypadek potencjalnych czynników, które mogą zakłócić przebieg szkolenia. Zostały też omówione najnowsze funkcjonalności programów Zoom, MS Teams i ClickMeeting: pod względem zarządzania prezentacją, pokojem oraz pokojami ćwiczeń i poszczególnymi uczestnikami oraz ich pytaniami. Zostało też zaprezentowane „narzędzie losujące” konkretnej osoby z zespołu uczestników, wykorzystywane podczas szkoleń do aktywizacji i utrzymania u uczestników należytego skupienia w trakcie szkolenia.


Uczestnicy, konsultanci i trenerzy z zakresu narzędzi i systemów zarządzania tradycyjnie otrzymują stosowne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu otwierającym w 2021 cykl szkoleń w ramach programu rozwoju kompetencji HQ Consultant.


Wszystkie szczegóły dotyczące programu HQ Consultant znajdą państwo w zakładce:
WSPÓŁPRACA /PROGRAM HQ CONSULTANT.


Rafał Malon

Ponadto serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń z zakresu narzędzi i systemów zarządzania:


Back to Top