Obowiązkowe wymagania unijne dla producentów i dystrybutorów kosmetyków – GMP zgodne z ISO 22716

Obowiązkowe wymagania unijne dla producentów i dystrybutorów kosmetyków
(GMP zgodne z ISO 22716). (2012-07-24)


11 lipca 2013r. upływa okres przejściowy przeznaczony na wdrożenie części wymagań Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009/WE z dnia 30.11.2009r. dotyczącego produktów kosmetycznych. Wśród nich znajduje się m.in. obowiązek produkcji kosmetyków zgodnie z zasadami GMP oraz wynikający z niego obowiązek śledzenia produktu w łańcuchu dostaw.


Skutecznym i wiarygodnym sposobem wykazania zgodności swoich wyrobów z odnoszącymi się do nich przepisami prawa UE jest wdrożenie wymagań właściwej europejskiej normy zharmonizowanej, którą w wypadku branży kosmetycznej jest ISO 22716 Cosmetics – Good Manufacturing Practices (GMP) – zatwierdzona i opublikowana w Polsce jako norma PN-EN ISO 22716:2009.


Oznacza to, że producenci i dystrybutorzy w branży kosmetycznej posiadający certyfikat ISO 22716 będą po 11 lipca 2013r. traktowani jako podmioty wywiązujące się z wymagań dotyczących GMP zawartych w Rozporządzeniu nr 1223/2009/WE.

W związku z powyższym Centrum Doradczo Szkoleniowe MALON Sp. z o.o. pragnie zaoferować Państwu kompleksową pomoc w zaprojektowaniu i wdrożeniu dobrych praktyk produkcyjnych (GMP) zgodnych z wymaganiami normy PN-N ISO 22716:2009, które nie tylko zapewnią produkcję bezpiecznego wyrobu kosmetycznego, ale również pozwolą wykazać Państwu zgodność z obowiązkowymi wymaganiami Rozporządzenia nr 1223/2009/WE w zakresie GMP.


Jako jedna z czołowych polskich firm konsultingowych na rynku świadczymy usługi w zakresie doradztwa i szkoleń związanych z wdrażaniem i doskonaleniem systemów zarządzania (w tym m.in. ISO 9001, ISO 14001, itp.) dla różnorodnych branż, w tym dla branży kosmetycznej. Dzięki wiedzy, kwalifikacjom oraz doświadczeniu zdobywanemu przez lata jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom usługi na najwyższym poziomie, gwarantując realizację zleconych zadań zgodną z ich oczekiwaniami. Szczycimy się również 100% skutecznością działania. Oznacza to, że wszyscy Klienci Centrum Doradczo Szkoleniowego MALON Sp. z o.o. zgłaszający do certyfikacji wdrożony przez nas system zarządzania, otrzymują certyfikat. Co ważne – wystawiany jest on przez niezależne, akredytowane jednostki certyfikujące po wnikliwej ocenie systemu, co niewątpliwie świadczy o naszym profesjonalizmie.

Potrafimy więc dopilnować, aby spełnili Państwo na czas wymogi określone w Rozporządzeniu oraz byli w stanie wykazać swoją zdolność do zapewnienia, że produkty kosmetyczne, za które jesteście Państwo odpowiedzialni, spełniają wymogi bezpieczeństwa nałożone przez Unię Europejską.


Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt telefoniczny: 71 789 08 41, mailowy: biuro@iso.org.pl lub za pośrednictwem nr faks: 71 791 39 09.
Mamy nadzieję, że nasza propozycja spotka się z Państwa zainteresowaniem, a Centrum Doradczo Szkoleniowe MALON Sp. z o.o. zostanie Państwa partnerem w budowaniu silnego, odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą dotyczącą systemu Dobrych Praktyk Produkcyjnych – GMP, zgodnego z wymaganiami ISO 22716:

Źródła:


 

Back to Top