Laboratoria i inspektoraty

System Akredytacji Jednostek Oceniających Zgodność

 

Nie wszystkie systemy wdrożone na zgodność z międzynarodowymi normami podlegają certyfikacji.
Dotyczy to między innymi standardów zawierających wymagania dla jednostek oceniających zgodność. Podlegają one tzw. akredytacji, czyli atestacji, której celem, jak definiuje standard ISO/IEC 17000, „jest formalne wykazanie kompetencji takiej jednostki do wykonywania określonych zadań w zakresie oceny zgodności”.
 

Oznacza to, że akredytacji mogą podlegać zarówno jednostki certyfikujące (np. systemy zarządzania, wyroby, usługi, personel), inspekcyjne, jak również laboratoria, co zwiększa wiarygodność wyników prowadzonych przez nie prac związanych z oceną zgodności oraz stanowi dowód ich rzetelności.
 

Do norm, które nie podlegają certyfikacji, a są podstawą do udzielenia danej jednostce akredytacji, zaliczają się m.in.:

  • ISO/IEC 17025 (standard dotyczący ogólnych wymagań dla laboratoriów badawczych i wzorcujących);
  • ISO 15189 (dla laboratoriów medycznych);
  • ISO/IEC 17020 (przeznaczony dla jednostek przeprowadzających inspekcję).

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą
dotyczącą przygotowywania Organizacji do akredytacji

 
 

Zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na pytania, wyjaśnią szczegóły dotyczące naszych usług i pomogą dopasować najlepszą ofertę do Państwa potrzeb.

 
 

Centrum Doradczo Szkoleniowe MALON Sp. z o. o.
Wrocław, ul. Józefa Piłsudskiego 74, budynek NOT
biuro@malongroup.pl
tel. (71) 789 08 41 lub 604 20 90 43
faks (71) 791 39 09


 

Back to Top

Informujemy, że w celu zapewnienia ciągłości realizowanych projektów jesteśmy w pełnej gotowości aby nieprzerwanie wspierać Państwa świadcząc oferowane przez nas usługi doradcze i szkoleniowe.

 

Mając na względzie troskę o bezpieczeństwo i zdrowie Państwa oraz naszych pracowników świadczone przez nas usługi doradcze i szkoleniowe są obecnie realizowane również w formie on-line. Za pomocą narzędzi, którymi dysponujemy mamy możliwość przeprowadzenia praktycznie każdego działania związanego z wdrażaniem, utrzymywaniem lub doskonaleniem systemów zarządzania.

Informacja o możliwości realizacji

projektów i działań on-line